Belekcehan’da su çalışması

Kategori : Gündem - Etiketler : - Tarih : 11 April 2012

   Akdağmadeni ilçesine bağlı Belekcehan Beldesi’nin su ihtiyacını karşılamak üzere Belediye tarafından Atalan Deresi mevkiinde açılan sondaj kuyusunun şebeke hattına bağlanması çalışmalarında sona gelindi.

      Belekcehan Beldesi Belediye Başkanı Şahin Arısoy, beldenin artan su ihtiyacını karşılamak için daha önce açılan ve tüm işlemleri tamamlanarak ihalesi yapılan içme suyu şebekesi ilave hattı yapımıyla ilgili hava şartlarının iyileşmesini beklediklerini söyledi. Arısoy, daha önce yapılan fizibilite çalışmaları sonucu açılan Atalan Deresi mevkiindeki sondaj kuyusunda istenilen nitelik ve oranda suyun çıkması nedeniyle bu suyu şebeke hattına ilave etme kararı aldıklarını bildirdi. Geçen yıl içersinde yaptıkları çalışmalar ile bu suyun getirilmesi için gereken tüm işlemleri tamamladıklarını, yıl sonu itibari ile ihalenin İller Bankası tarafından yapılarak, müteahhit ile sözleşme imzalandığını hatırlatan Arısoy, şöyle konuştu:

‘’Ancak ağır kış şartlarından dolayı çalışmalara başlanamadı. Şimdi hava şartlarının çalışmaya müsade etmesiyle birlikte süratle yapım çalışmalarına başlanacak, İnşallah çok kısa sürede bu su kaynağını şebekemize ilave edeceğiz. İlave edeceğimiz bu şebeke hattı sayesinde ileriye dönük yapılacak çalışmalarında bir alt yapısı olacaktır. Bu sayede kasabamızda su sorunu olmayacak.’’

45 kez görüntülendi

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :