HAYALDİ GERÇEK OLDU

Kategori : Gündem - Etiketler : - Tarih : 06 December 2012

Belediye Başkanı Suphi Daştan, ilçeye sağlık yüksek okulu yapılacağını bildirerek, okulun ilçeye kazandırılmasında büyük katkı sağlayan Başbakan yardımcımız Bekir Bozdağ’a halkımız adına çok teşekkür ederim” dedi.

Bir şehrin kalkınmasında okullaşmanın önemine değinen Belediye Başkanı Suphi Daştan, ilçeye sağlık yüksek okulu yapılacağını, okulun açılması ile birlikte ilçe ekonomisinde de büyük değişim yaşanacağını söyledi.
Daştan, bir ilin, bir ilçenin kalkınmasında yüksek okuların, fakültelerin katkısının büyük olduğunu ifade ederek, “sağlık yüksek okulunun ilçeye açılmasıyla birlikte gençlerimiz hem evinde kalacak hem de ayaklarındaki okullarda eğitim öğretim görerek diploma sahibi olacaktır. Biliyorsunuz il dışında okumak büyük maliyet içeriyor. Bu, gençlerimiz ve aileleri için büyük bir şanstır” dedi.
Buraya dışarıdan gelecek öğrenciler ise ilimizin ilçemizin tanıtılmasına büyük katkı sağlayacağını anlatan Daştan, belediye olarak bizde projelerimizi buna göre yaparak sağlık yüksek okulunun alt yapısı için seferber olacağız” diye konuştu.
Sağlık yüksek okulunun Akdağmadeni’nin çehresini değiştireceğini kaydeden Başkan Daştan, “ sağlık yüksek okulu ile birlikte ilçeye gelecek öğrenci potansiyelimizde artacak. Bu durum tabiî ki de ilçe ekonomisinde de bir hareketlenmeye sebep olacak. Bizde belediye olarak, gelecek öğrencilerin sıkılmaması için sosyal faaliyetlere ağırlık vereceğiz” şeklinde konuştu.
Sağlık yüksek okulunun ilçeye yapılacak olmasının yüz yılda yapılabilecek bir proje olduğunun altını çizen Başkan Daştan, “bu, Başbakan Yardımcımız Bekir Bozdağ’ın ilçemize bir armağanıdır. Bende ilçe halkımız adına kendisine bu büyük katkısından dolayı çok teşekkür ederim” diye konuştu.

75 kez görüntülendi

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :