Jandarmaya yeni hizmet binası

Kategori : Gündem - Etiketler : - Tarih : 17 January 2013

Belediye Başkanı Suphi Daştan, Jandarmanın daha rahat hizmet verebileceği, lojmanı olan modern yeni hizmet binası yapılması için 12 dönüm yer tahsisinde bulunduklarını bildirdi. Yaklaşık 40 yıl önce ilçe merkezine yapılan Jandarma hizmet binasının ihtiyaca cevap veremediğini kaydeden Belediye Başkanı Suphi Daştan, Akdağmadeni hızla büyümeye devam ediyor. Mevcut hizmet binamızın küçük geldiğini bizde, Jandarma Genel Komutanlığımızda biliyordu. Yozgat Alay Komutanımızla yeni hizmet binası için karşılıklı ziyaretler ile yaptığımız istişare neticesinde, Jandarmamıza yakışan, gelecekte daha güzel olan ve gerek eğitimde, gerek görev yapma konusunda daha rahat edebilecekleri bir hizmet binası için 12 dönümlük yer tahsisi yaptıklarını söyledi.
Gültepe Mahallesinde ana yol üzerinde Akdağmadeni Belediyesine ait yaklaşık 12 dönümlük yeri Jandarmanın yeni hizmet binası için tahsis ettiklerini belirten Daştan, “2013 yılı içerisinde inşallah alay komutanımızla birlikte jandarmanın yeni hizmet binasının temelini atmayı düşünüyoruz” dedi.
Mevcut hizmet binasının yaklaşık 40 yıl önce yapıldığını ve şu anda ihtiyaca cevap veremediğini, yıllar önce çözülme sürecine girmiş ve çözülememiş bir sonunu çözdüklerini ifade eden Başkan Daştan, “Yozgat Jandarma Alay Komutamızda sorunun çözümü konusunda yakından ilgilendi. Kendisine de çok teşekkür ederim. Jandarmamıza yakışır modern, çağımıza uygun yeni hizmet binasında jandarma birimimiz daha güzel hizmet edecektir” dedi.
Yeni hizmet binasının yapılacağı bölgenin gelişmeye uygun, üç yolun kesiştiği, yeni hastanenin alt tarafında, karşısına yeni okulların yapılacağı bir alan olduğunu kaydeden Daştan, jandarmanın mevcut hizmet binasının yerinin ise belediye hizmet alanı veya park yeri olarak kullanmayı düşündüklerini” sözlerine ekledi.

133 kez görüntülendi

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :