İtfaiye erleri yemin etti

Kategori : Gündem - Etiketler : - Tarih : 25 February 2013

Akdağmadeni Belediyesinde göreve başlayan 12 itfaiye eri yemin etti.
Akdağmadeni Belediyesi’nde bir yıl önce göreve başlayan 12 itfaiye eri, belediye meclis toplantı salonunda yemin etti. Yemin törenine, Belediye Başkanı Suphi Daştan, Yazı İşleri Müdürü Burhan Bellisoy, Personel Müdürü Kenan Şahin ve yemin edecek personel katıldı.
Törende konuşma yapan Belediye Başkanı Suphi Daştan, “2011 yılında belediyemizin 12 itfaiye eri ile alımı ilgili sınava katılarak başarılı olan itfaiye erleri, 2012 yılı içerisinde stajyer memurluk dönemini tamamlayarak asli memur olmaya hak kazanmışlardır” dedi.
Türkiye’de işsizliğin belli bir seviyede olduğu, üniversite mezunlarının dahi iş bulmakta zorlandığı bir dönemde Akdağmadeni Belediyesi olarak 12 tane vatandaşımıza görev vermiş bulunuyoruz diyen Daştan şöyle konuştu: asli memur olduktan sonra da bir kere dürüstlük ilkesini kendinize şiir edineceksiniz. Buradan aldığınız maaşı helal ettireceksiniz. Çünkü bu belediye özellikle tüyü bitmedik yetimin hakkının olduğu bir yerdir. Belediye personeli diğer devlet memurlarımıza da örnek olacaktır. Devlet memuru olmak zor bir iştir. Burada belki de 30 yılınızı belediye ye hizmet ederek geçireceksiniz. Onun için belediyemize yakışır, ilçemize yakışır kendinize yakışır bir şekilde hizmet edeceksiniz, örnek olacaksınız.
Konuşmanın ardından Türk Bayrağı üzerine ellerini koyan 4′ü bayan 12 itfaiye eri yemin etti.

126 kez görüntülendi

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :