Sınava girecek öğrencilere belediyeden kitap jesti

Kategori : Gündem - Etiketler : - Tarih : 21 February 2013

Akdağmadeni Belediyesi ilçede Yüksek Öğrenime Geçiş (YGS) ve Lisans Yerleştirme (LYS) sınavlarına hazırlanan 4 yüz 50 lise son sınıf öğrencisine 9 yüz adet hazırlık kitabı dağıttı.
Kitap dağıtım töreninde konuşan Belediye Başkanı Suphi Daştan, “göreve geldiğimiz 2004 yılından bu tarafa eğitime, elimizden gelen desteği vermeye gayret ediyoruz. Öğrencilerimizin başarılı olabilmesi için, fiziki olarak güzel yerlerde eğitim görebilmeleri için ne gerekiyorsa onu sağlamaya çalışıyoruz. Biz daha önceden de olduğu gibi bu yıl da öğrencilerimizin üniversiteye daha iyi hazırlanabilmeleri için kitap yaptırdık. İnşallah öğrencilerimizin üniversiteyi kazanmasında bir nebze de katkımız olursa bundan mutluluk duyarız. Bunun içinde Yüksek Öğrenime Geçiş (YGS) ve Lisans Yerleştirme (LYS) sınavlarına hazırlanan 4 yüz 50 lise son sınıf öğrencisine dağıtılmak üzere 9 yüz adet hazırlık kitabı hazırlattık” dedi.
Yozgat’ta en fazla okuması gereken öğrenciler bizim öğrencilerimizdir diyen Daştan şöyle konuştu: çünkü Akdağmadeni sanayi şehri değil. Ancak belirli bir yere gelinecekse bu da okumakla olacaktır. İnşallah gelecekte ilçemizi siz yöneteceksiniz, belki de Türkiye’yi sizler yöneteceksiniz. Geçmişte olduğu gibi bu günde Ülkeyi yönetenler içerisinde ilçemizden yetişenler de var. Bu geçmişte vardı bu günde var. Neden bunlardan birisi olmayasınız? Sınavlara hazırlanmanıza katkı sağlayabilmek için belediye olarak güzel kitaplar yaptırdık. İnşallah bir katkı sağlayabilirsek bundan büyük mutluluk duyarız.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Kasım Gülek Özer ise, “eğitime vermiş olduğunuz bu katkılardan dolayı minnettarız. Bu başarı hepimiz başarısı olacaktır. Katkılarınızdan dolayı milli eğitim camiası adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

60 kez görüntülendi

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :