TERMİNAL İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

Kategori : Gündem - Etiketler : - Tarih : 11 February 2013

Akdağmadeni Belediyesi, ilçeye yapılacak yeni terminal binası için 14 bin 2 yüz metre karelik tarlanın istimlak işlemini tamamladı. Belediye Başkanı Suphi Daştan, 9 yıllık görev süresi içerisinde belediye öz kaynaklarından 3 milyon lira istimlak bedeli ödediklerini bildirdi.
Belediye Başkanı Suphi Daştan, “iki yıldır Akdağmadeni’nin terminal sorununu çözmek için gayret gösteriyorduk. Belediyenin terminal yapacak istenilen yerde müstakil bir arsası olmadığı için ilçe girişindeki yaklaşık 14 bin 2 yüz metrekarelik tarla, 550 bin lira bedelle kamulaştırılmış oldu” dedi.
9 yıllık görev süresi içerisinde belediye öz kaynakları ile 3 milyon lira istimlak bedeli ödediklerini anlatan Daştan, “biliyorsunuz belediyeler istimlak etmez, bol bol satar. Biz Akdağmadeni Belediye’si olarak ilçemizin geleceğini düşünerek bu çalışmayı yapıyoruz. İstimlak edilen yere Akdağmadeni’ne yakışır modern bir terminal yapacağız. Şu anda terminal projesi çalışmaları devam ediyor. Proje aşaması tamamlandıktan sonra da yıl içerisinde yeni terminalin temelini atmayı düşünüyoruz” diye konuştu.
Yeni yapılan sebze hali yanındaki 2 katlı bina ve daha önceden belediyeye ait olan ve satılan bin metrekarelik arsanın da istimlak işleminin bittiğini kaydeden Daştan, “2004 yılında kurduğumuz hizmet şantiyesi 2013 yılında da hızlı bir şekilde devam ediyor. Önümüzdeki günlerde de 2013 yılında yapacağımız çalışmaları kamuoyu ile paylaşacağız” şeklinde konuştu.

78 kez görüntülendi

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :