bonus veren siteler bahis siteleri

1.Dünya Aşı Haftası Etkinlikleri

Kategori : Sağlık - Etiketler : - Tarih : 22 April 2013

Akdağmadeni Aile Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekim Vekili Dr. Mehmet Yılmaz,
1. Dünya Aşı Haftasının etkinliklerle kutlanacağını bildirdi.
Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, aşının mikropları vücuda tanıtarak, mikroplarla karşılaşıldığında vücudun bu mikropları yok etmesini sağlayan bir sistem olduğunu söyledi.
Yılmaz, “ülkemizin 2005 yılından bu tarafa “Avrupa Aşı Haftası” adı altında katılımını gerçekleştirdiği bu program, 2013 yılında itibaren Dünya Sağlık Örgütü tarafından 22-27 Nisan tarihleri arası “Dünya Aşı Haftası” olarak ilan edilmiştir” dedi.
Ülkemizde 1985 yılından bu yana yürütülen genişletilmiş bağışıklama programı kapsamında başarılı çalışmalar yapılmıştır diyen Yılmaz şöyle konuştu:
Bu çalışma sayesinde hastalıkların görülmesinde ve öldürücü etkisinde ciddi azalmalar görülmüştür. 22-27 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 1. Dünya Aşı Haftası etkinlikleri ile aşılama, sağlık personelinin duyarlılığının ve toplumun farkındalığının arttırılması, 5 yaş altı eksik aşılı ve aşısız çocukların aşılarının tamamlanması, aşı programına yeni eklenen Hepatit A ve Suçiçeği aşılarına toplumun dikkatinin çekilmesi, gelinen başarılı düzeyin devam ettirilmesi ve aşılama talebinin arttırılması hedeflenmektedir.

57 kez görüntülendi

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :