bonus veren siteler bahis siteleri

UZMAN DOKTORLARIN 112 VE ACİL NÖBETİ TUTMASI HASTALARI MAĞDUR EDİYOR

Kategori : Güncel, Sağlık - Etiketler : - Tarih : 11 April 2013

Akdağmadeni Devlet Hastanesi’nde Uzman doktorların 112 ve acil serviste nöbet tutmaları hastaları mağdur ediyor.
112 acil servisinde ve hastane acil polikliniğinde görev yapan pratisyen hekim sayısının yetersiz olması nedeniyle uzman doktorlar 112 ve acil serviste nöbet tutuyor. Uzman hekimlerin nöbet tutmaları ise poliklinik hizmetlerini aksatıyor.
Ağrı polikliniğine gelen Kenan Önal isimli hasta, “polikliniğin kapalı olduğunu görünce çok şaşırdım. Doktorun acil nöbeti tuttuğunu söylediler. Bende acil servise gidip tedavimi yaptırdım. Şans eseri doktorumuz hastanedeydi. Nöbet izninde olsaydı bize kim bakacaktı. Uzman doktorların nöbet tutması gerçekten de yadırganacak bir durum. Çünkü kendi alanında uzman olan doktorlar nöbetlerinde uzmanlık alanı dışındaki hastalara nasıl müdahale edecekler. Buradaki pratisyen hekimler aile hekimliğine geçmişler. Yeterli pratisyen hekim olmadığı için uzman doktorlar da mecburen burada nöbet tutuyorlar. İlçede 12 tane aile hekimi var. Uygun zamanlarda bu nöbeti de onlar tutabilirler. Hastalar da bu sayede mağdur olmazlar” dedi.
Önal, “Şuan sadece ben değil hastaneye gelen vatandaşların hepsi aynı durumda yetkililerimizden yardım istiyoruz” diye konuştu.
Anestezi Uzmanı Dr. Zeynep Bilge Balaban’da “hastamız bel tutulması rahatsızlığı ile geldi. Acil nöbetim olduğu için hastama burada müdahale etmek zorunda kaldım” dedi.
Balaban, bizler ne görev verilirse yapmaya hazırız. Ancak hastalarımızın mağdur olduğunu görmek bizleri üzüyor. Uzman hekimlerin nöbet tutması ise hem poliklinik hem de ameliyat hizmetlerini aksatıyor” diye konuştu.
Nöroloji polikliniğine gelen Yunus Arı isimli hasta ise doktorun 112 acil servi nöbetinde olduğu için tedavisini yaptıramadığını, kendisi gibi bir çok hastanın durumdan şikayetçi olduğunu” söyledi.
Yetkililerin bu durumu bir an önce düzeltmesi için ilgili makamlara şikayette bulanacağını kaydeden Arı, “devletin en üst kademesinde bürokratlarımız var. Akdağmadeni bu sorunu yaşıyorsa diyecek bir şey bulamıyorum” şeklinde konuştu.

164 kez görüntülendi

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :