bonus veren siteler bahis siteleri

Kene can aldı

Kategori : Sağlık - Etiketler : - Tarih : 03 June 2013

İlçemize bağlı Akbaş köyünde, vücuduna yapışan keneyi kendi çabasıyla çıkardıktan sonra rahatsızlanarak tedavi altına alınan kişi tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Akbaş Köyünde bahçede çalışırken vücuduna yapışan keneyi kendi imkanlarıyla çıkartan 63 yaşındaki çiftçi İhsan Yürekli, rahatsızlandı. Yakınları tarafından Akdağmadeni Devlet Hastanesine kaldırılan Yürekli, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı teşhisiyle Ankara Dış Kapı Araştırma ve Uygulama Hastanesine sevk edildi. Yaklaşık bir haftadır tedavi gören evli ve 7 çocuk babası olan İhsan Yürekli, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yüreklinin cenazesi dün Akbaş köyü mezarlığında sağlık önlemleri alınarak toprağa verildi.
Eşi kurtuldu, kendisi kurtulamadı
Akbaş Köyü Muhtarı Emir Demirbilek, yaptığı açıklamada İhsan Yürekli’nin eşi Makbule Yürekli ile bahçede çalışırken her ikisine de kene yapıştığını, İhsan Yüreklinin eşine ve kendisine yapışan keneyi kendi imkanlarıyla çıkardığını söyledi.
İhsan Yüreklinin eşi Makbule Yürekli’nin Cumartesi günü Yozgat Devlet Hastanesinden taburcu edildiğini kaydeden Demirbilek,” Geçtiğimiz yılda bir köylü vatandaşımızı kene yüzünden kaybetmiştik. Kene ısırmasının ölümle sonuçladığını gördükçe hepimiz korkar olduk. Köyümüzde ve bildiğim birçok köyde kanatlı hayvanlar öldü. Büyükbaş hayvanlarımıza da çok sayıda kene yapışınca hayvanlarımız kanlı idrar yapıyor. Kene üzerimize kabus gibi çöktü. Herkes tedirgin. Bu soruna yetkililerimizden kalıcı bir çözüm bulunmasını istiyoruz” diye konuştu.

116 kez görüntülendi

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :