YENİ BİR TARİH YAZILDI

Kategori : Güncel, Gündem, Siyaset - Etiketler : - Tarih : 28 June 2018

Yozgat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir oy oranı ile destek verdi.

Yozgat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir oy oranı ile destek verdi. 2001’den bu yana Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı başında yer alan Yozgat, 24 Haziran seçimlerinde yeni bir tarih yazdı.
Yozgat’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 75,49 oy oranıyla güven tazeledi.
Binlerce vatandaş sonucu gece boyunca kutladı. Yozgat, Türkiye’de Recep Tayyip Erdoğan’a yüzde olarak en yüksek oy veren 6’ıncı il oldu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yozgat’ta 188 bin 028 (yüzde 75,49) güven tazelerken, diğer cumhurbaşkanı adaylarının oy dağılımı ise şöyle gerçekleşti; Muharrem İnce 36bin 701 (yüzde 14,73), Meral Akşener 20 bin 743 (yüzde 8,32), Temel Karamollaoğlu 2 bin 430 (yüzde 0,97) Selahattin Demirtaş 798 (yüzde 0,32) ve Doğu Perinçek 365 (yüzde 0,14).
ERDOĞAN SEVGİSİ
Yozgat cumhur ittifakı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a en fazla oy verilen illerin içerisine yer aldı. Yozgat’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin lideri seçilmesi çok büyük bir heyecan, coşku ve memnuniyet ile karşılandı. Vatandaşlar uzun konvoylar oluşturarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçilmesi ve Cumhur ittifakının başarısını kutladı.
Seçim sonuçlarıyla birlikte Yozgat’ta büyük sevinç yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk turda başkan olarak seçilmesi vatandaşları sokağa döktü. Vatandaşlar araçlarla şehir turu attı, elde parti bayrakları ile kutlama yaptı. Cumhuriyet Alanı’nda bir araya gelen binlerce AK Partili, Türk bayrakları ve parti bayraklarıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başarısını kutladı. Genç, yaşlı, çocuk her kesimden vatandaşın katıldığı kutlamalarda renkli görüntüler oluştu. Kent merkezinde yüzlerce aracın katıldığı konvoy ile şehir turu yapılmasının ardından meydanda toplanan vatandaşlar, sevinç gösterilerinde bulundu.

11 kez görüntülendi

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :