ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 104. YILI KUTLANDI

Kategori : Güncel - Etiketler : - Tarih : 21 March 2019

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 104. Yılı ilçemizde düzenlenen törenle kutlandı.

İlk tören Belediye Meydanında Atatürk Anıtına çelenklerin sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Daha sonra belediye konferans salonunda devam etti.
Törene İlçe Kaymakamı Alp Eren Yılmaz, Belediye Başkanı İrfan Coşgun, Garnizon Komutanı Sinan Dinler, Cumhuriyet Başsavcısı Uğur Özil, daire müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, şehit aileleri ve öğrenciler katıldı.
Kuran-ı Kerim okumasıyla başlayan törende Akdağmadeni Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından günün anlam ve önemini anlatan etkinliklerle devam etti. Daha sonra programa katılanlara Çanakkale menüsü ikram edildi.
Program sonrasında ilçemizde yeni kurulan Şehit ve Gazi Aileleri Derneğinin açılışı ilçe protokolünün katılımlarıyla gerçekleşti.
İstiklal Caddesinde düzenlenen törende açılışı gerçekleştirilen Kaymakam Alp Eren Yılmaz yaptığı açıklamada “Amaçlarının şehit aileleri ve gaziler arasındaki iletişim ve kaynaşmanın sağlanmasını amaçladıklarını söyledi.
Yılmaz derneğin açılışında emeği geçenlere teşekkür etti.
Akdağmadeni Şehit ve Gazi Aileleri Derneği başkanı ise Van’ın Çatak ilçesinde şehit düşen Astsubay Sinan Babacan’ın babası Hacı Ahmet Babacan oldu.

4 kez görüntülendi

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :