bonus veren siteler

SEN EZANI OKUMAYA VE YAŞAMAYA DEVAM ET

Kategori : Güncel - Etiketler : - Tarih : 14 March 2019

İstanbul Taksim’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için toplananların, okunan yatsı ezanını ıslıklarla ve düdüklerle protesto etmesi üzerine tüm ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de Akdağmadeni Diva-Sen Temsilciliği tarafından da kınama mesajı yayımlandı.

Akdağmadeni Diva-Sen Temsilciği adına Sabri Gündüz “Taksim’ de gösteriler esnasında okunan Ezanı protesto edenlere yönelik toplumun sağ duyulu kişi ve kuruluşları tarafından itirazlar yapıldı yapılmaya da devam ediyor. Elbette Diva-Sen ailesi olarak bizler de aynı tepkiyi gösteriyor ve söz konusu davranışta bulunanları en ağır ifadelerle kınıyoruz. Her şeyden önce EZAN; sadece namaz vakitlerini bildiren bir sesleniş değil İslam’ın şiarı ve inanan gönüllerin inşirahıdır. Zira ezan okunduğunda mümin gönüller huzura erer, şeytan ve kardeşleri son derece rahatsız olurlar. Filhakika bu durum ilahi manzumemizde de belirtilir.
Dini değerlere karşı bir kısım insanların saygısızlıkları aslında yeni tezahür etmiş değil. Dün vardı, bugün var, yarın da olacaktır. Çünkü insanoğlunun tamamı aynı değerlere inanmıyor. Allah teala inanç konusunda kullarını serbest bırakmış, inananları cenneti ile müjdelemiş inanmayanları ise cehennemi ile uyarmıştır.
Bu nedenlerle, inanan kesim olarak bize düşen, ezanı okumak, dinlemek ve yaşamak olmalıdır. Taksimde ezana karşı saygısızlıkların yapıldığı gösterilerde yer alan baş örtülü kadınların kızların varlığı da gözlerden kaçmadı. Dolayısıyla inançlı olduklarını iddia edenlerin neye, nasıl ve niçin inandıkları ve inanmaları gerektiği hususu üzerinde önemle durulması gerekmektedir.
O halde tüm inananlar olarak inancımızın kurallarına ve simgelerine önce kendimiz saygı gösterelim, yaşayalım ki, örnek teşkil edelim.”şeklinde açıklamada bulundu.

12 kez görüntülendi

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :