bonus veren siteler bahis siteleri

İLÇEMİZDE 23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI

Kategori : Güncel - Etiketler : - Tarih : 25 April 2019

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlçemiz Akdağmadeni’nde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlçemiz Akdağmadeni’nde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.Belediye Meydanında Çelenk sunma töreni, Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan program, Akdağmadeni Spor Salonunda devam etti.
Düzenlenen programa, Akdağmadeni Kaymakamı Alp Eren Yılmaz, Garnizon Komutanı, Belediye Başkanı Nezih Yalçın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ersoy Ceylan, daire amirleri, Sivil Tolum Kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Okul Müdürü Hayati Gürbüz yaptı.
Gürbüz konuşmasında “ Aziz Türk milletinin bağımsız ve özgür yaşadığı gibi bundan sonrada bağımsız ve özgür yaşayacağını dünyaya haykırdığı Kurtuluş Savaşının başarıya ulaşması ve vatanın düşman işgalinden kurtarılması için milli iradenin somutlaştığı, milletin kendi kaderini kendi eline aldığı var olma ve yok olma savaşını verdiği hatlarını kazanarak kendi kendine egemen olduğunu gösterdiği ve bunu tüm dünyaya ilan ettiği gündür. Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yarınlarımızın güvencesi çocuklarımıza hediye ettiği 23 nisan Çocuk bayramı bu anlamda dünyada bir ilke oluşturmakta hem de geleceğin Cumhuriyet nesillerine verdiği önemi ifade etmektedir. Bu günde bizlere düşen görev hem onun ematlerinin sahibi olduğunu göstermek hem de aziz hatırasını güzel şekilde yad etmek olmalıdır. Özellikle ülkemize, devletimize ve milletimize yönelik bölücü faaliyetler karşısında her zamankinden daha fazla Cumhuriyet ilkelerine, birliğine ve bütünlüğümüze sahip çıkmak mecburiyetinde olduğumuz aşikardır. Bu tür bayramları bu şuur ve düşünce içerisinde kutlamalıyız. Bu duygularla bütün çocuklarımızın 23 Nisan bayramını kutluyorum” şeklinde konuştu.
Program, düzenlenen gösteri, şiir ve orta oyunlarıyla devam etti.

23 kez görüntülendi

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :