bonus veren siteler bahis siteleri

Kasaplarda Ramazan yoğunluğu başladı

Kategori : Güncel, Gündem - Etiketler : - Tarih : 08 May 2019

Fırında yemek kültürünün Ramazan ayı ile birlikte arttığı  karışık tava, patlıcan kebabı, köfte ve güveç gibi özel siparişler kasapların yüzünü güldürüyor.

            Ramazan ayı ile birlikte fırınlarda olduğu gibi kasaplarda da yoğunluk yaşanıyor. İftara davet edilen misafirlere ikram için kasaplarda hazırlatılan yemekler, fırınlarda iftar saatine hazır hale getiriliyor. Fırınlarda odun ateşinde pişirilen güveç, köfte, karışık tava, patlıcan ve soğan kebabı gibi yemekleri özenle hazırlayan kasaplar, hem et satışı yapıyor hem de vatandaşlara yemek konusunda yardımcı oluyor. Kasaplarda hazırlanan yemekler, sofraların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

            Ramazan ayı boyunca vatandaşların kasaplarda hazırlatılan yemek türlerine daha fazla ilgi gösterdiğini söyleyen Kasap Hacı Arif Alandağ, “Güveç, tava, köfte-patates gibi özel siparişler Ramazan ayında daha çok rağbet görüyor.

İş yoğunluğumuz diğer aylara göre Ramazan ayında daha çok oluyor. Ramazan’ın ilerleyen günlerinde işlerimizin daha da artacağını düşünüyorum. Vatandaşımız istediği yemeği söylüyor biz de hazırlıyor ve müşterilerimize teslim ediyoruz” dedi.

13 kez görüntülendi

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :